Naturalna pierzga pszczela - właściwości zdrowotne

Udostępnij

Chociaż pierzga nie jest podstawowym pożywieniem pszczół, to jednak jest bardzo przydatna dla ludzi. Pierzga pszczela jest doskonałym źródłem witamin, protein, minerałów i aminokwasów. Dzięki temu posiada wiele właściwości prozdrowotnych.

Co posiadają ule pszczele?

Pierzga pszczela jest głównym źródłem pożywienia dla pszczół. Jest ono twarde, o nieregularnym kształcie i ciemnobrązowym kolorze. Pierzga pszczela składa się z pyłku kwiatowego, który jest transportowany do ula przez pszczoły zbieraczki. Następnie jest on mieszany z miodem i śliną pszczół. Komórki plastra ubijają tę mieszaninę. Później poddawana jest ona fermentacji laktozy. Jest ona teraz w 100 procentach odporna na pleśń i gnicie.

Sieczka pszczela jest bogata w cenne składniki odżywcze. Zawiera witaminy A, B1, E, D. K, B3, B6 i B7. Zawiera również węglowodany i tłuszcze nasycone, a także nienasycone.

W jakim celu stosuje się pierzgę pszczelą?

Pierzga pszczela jest bardzo zdrowa ze względu na dużą ilość składników odżywczych. Dzięki temu jest łatwe do wykorzystania przez ludzi. Możesz kupić pierzgę pszczelą od pszczelarza lub w sklepie ze zdrową żywnością. Można ją również znaleźć w aptekach w kapsułkach lub suplementach diety.

Pierzga pszczela ma właściwości lecznicze, które pozwalają na szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej. Pierzga pszczela to silny i skuteczny sposób na wzmocnienie i regenerację organizmu. Polecany jest osobom o obniżonej odporności lub rekonwalescentom po różnych operacjach. Można go również przyjmować przy chronicznym zmęczeniu, wzmożonym wysiłku umysłowym oraz niedoborach minerałów i witamin. Ule pszczele mogą być również stosowane w celu wsparcia układu nerwowego oraz w depresji.

Pierzga pszczela wspiera nasz układ pokarmowy. Pomaga regulować pracę układu pokarmowego i wspomaga leczenie wrzodów żołądka. Jest też dobra na biegunki i zaparcia. Pierzga pszczela wzmacnia naczynia krwionośne i wspomaga leczenie anemii. Ma również działanie antybakteryjne. Można go przyjmować przy wielu przeziębieniach. Dowiedz się więcej na temat pierzgi pszczelej na stronie https://domiuroda.pl/pierzga-pszczela-wlasciwosci-zastosowanie

Pierzga pszczela

Dawkowanie pierzgi pszczelej

Napary to jedno z najlepszych zastosowań piór pszczelich. Zalej łyżkę pierzgi pszczelej gorącą wodą i pozostaw na co najmniej 12 godzin. Taka forma pierzgi pszczelej jest najbardziej przyswajalna. Powstały napój należy spożywać na pusty żołądek. Możesz go przygotować z letnią wodą, miodem lub naparem ziołowym.

Z wykorzystaniem ekstraktu z pierza pszczelego możliwa jest również produkcja suplementu diety. Nasze organizmy są znacznie wzmocnione przez preparaty wykonane z ekstraktu z pierzgi pszczelej. Mogą one również przyspieszać rekonwalescencję i wpływać pozytywnie na florę bakteryjną żołądka. Wspomagają także leczenie i profilaktykę chorób wątroby. Poprawiają koncentrację. Obniżają ryzyko anemii i poprawiają wzrok. Pierzga pszczela jest dobrym źródłem witaminy B i może chronić nasz organizm przed wirusami i bakteriami. Produkty apteczne zawierające pióra pszczele mogą również pomóc w regeneracji komórek ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów.

Dorośli powinni spożywać około 30-40 gramów pierza pszczelego dziennie. Około jednej łyżeczki. Dzieciom poniżej trzeciego roku życia nie można podawać pierzgi pszczelej. Przed suplementacją pierzem należy wykluczyć ewentualną alergię na produkty pszczele. Ważne jest, aby nie spożywać ich w nadmiarze, mimo że mogą być dość drogie. Jeden kilogram pierza pszczelego to około dwieście złotych. Na pewno nie będziemy żałować zakupu pszczelego suplementu.

Pierzga pszczela jest bardzo cenna dla naszego zdrowia i na tym nam najbardziej zależy. Zauważymy znaczną różnicę, jeśli będziemy o nią dbać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz