Co musisz wiedzieć o tenisie

Udostępnij

Tenis jest jednym z najpopularniejszych sportów. Zapoczątkowany w Birmingham w Anglii w latach 1859-1865, jest to rodzaj sportu rakietowego, w którym może brać udział jeden lub dwóch graczy. Ponadto tenis jest klasyfikowany jako jeden ze sportów olimpijskich i można w niego grać w każdym wieku i na każdym poziomie społecznym. Głównym miejscem tej aktywności jest kort tenisowy, który może znajdować się na zewnątrz lub wewnątrz budynku i może być używany przez osoby różnej płci. Aby uzyskać więcej informacji, poniżej przedstawiono kilka pomysłów dotyczących tenisa.

Ekwipunek 

W przeciwieństwie do innych gier tenis wymaga jedynie posiadania rakiety, piłek i siatki. Rakiety używane do tej aktywności są dalekie od rakiet używanych w badmintonie, a w przypadku tenisa stołowego rakiety te mają mocniejszy uchwyt i ramę; obszar strun do uderzenia również musi być jednolity i ogólnie płaski. Podsumowując, cała używana rakieta musi mieć stałą wagę, rozmiar i rozkład kształtu, ponieważ aktywność ta wymaga dużej siły i wytrzymałości do gry. Zaleca się, aby piłki były wykonane z wulkanizowanej gumy, która jest pusta od wewnątrz i filcowa na zewnątrz; pierwotnie piłki tenisowe były wykonane z pasków materiału, które zostały zszyte razem i wypchane piórami.

Sposób gry

Sposób gry w tenisa to w jakiś sposób większa wersja tenisa stołowego. Gra się na płaskiej i prostokątnej powierzchni o powierzchni 2106 stóp kw. lub 194,9 mkw. Siatkę umieszcza się pośrodku, na wysokości 3 stóp w środku i 3 stóp i 6 cali w obrębie słupków. Są również linie, które obejmują linię środkową, linię serwisową, linię bazową i linię boczną singli.

Turnieje

Obecnie, ze względu na jego popularność, wiele ośrodków sportowych i organizacji zorganizowało turnieje tenisowe; gdzie ludzie zorganizowani według płci, wieku i liczby graczy mogliby ze sobą konkurować. Na przykład turnieje juniorów, takie jak Les Petits As i Orange Bowl, są przeznaczone dla osób, które są nowicjuszami i należą do kategorii młodzieżowej. Są też igrzyska paraolimpijskie lub gry dla osób niepełnosprawnych, takie jak tenis niesłyszący i tenis na wózkach inwalidzkich.

Turnieje online sklasyfikowane jako e-gry, takie jak judi poker online, zostały również stworzone, aby umożliwić ludziom, którzy nie mogą ułatwiać żadnej aktywności na świeżym powietrzu. To pozwala im doświadczyć tego samego dreszczyku emocji, jaki może dać tenis.

Podsumowanie

Tenis to jedna z gier, w które grają miliony ludzi w celach rekreacyjnych. Ze względu na swoją popularność, wiele wielkich turniejów, takich jak US Open, Wimbledon, French Open i Australian Open, zostało stworzonych w celu promowania tej gry, a także znaczenie promowania dobrej sprawności fizycznej.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz