Dlaczego prywatne lekcje tenisa są lepsze niż zajęcia grupowe dla młodych zawodników

Udostępnij


Kiedy nadejdzie czas, aby młodzi gracze zaczęli pierwszą lekcję tenisa, możesz stanąć przed trudną decyzją: lekcje prywatne czy grupowe? Podczas gdy lekcje grupowe zapewniają społeczną atmosferę, jeśli Twoje dziecko poważnie myśli o rozwijaniu swojej gry w tenisa, zamiast tego rozważ zapisanie go na prywatne lekcje.

 

Uzyskaj spersonalizowane plany lekcji.
Podczas lekcji prywatnej instruktor może dostosować plany pracy nad mocnymi i słabymi stronami ucznia. Załóżmy, że twoja córka walczy z bekhendem. Podczas lekcji grupowej instruktor spędziłby część lekcji pracując na backhandach i dawał córce kilka wskazówek, jak je ulepszyć, ale nie byłby w stanie skupić się na niej i zrezygnować z potrzeb innych graczy. Na prywatnej lekcji instruktor mógł spędzić całą sesję pracując nad techniką bekhendową i sprawić, by uderzenie wyglądało lepiej w mgnieniu oka. Prywatne lekcje pozwalają na dostosowanie, dzięki czemu poprawa następuje szybciej.

 

Spodziewaj się więcej ruchu.
Sesje jeden na jeden dają graczowi możliwość uderzenia większej liczby piłek. Wykonując ćwiczenia na lekcji grupowej, gracze muszą grać na zmianę na korcie, więc często trzeba stać w kolejce. Na lekcji prywatnej uczniowie mogą być zmuszeni do uderzenia całego kosza piłek bez zatrzymywania się. Stały ruch w praktyce pomoże Twojemu dziecku poprawić jego szybkość i wytrzymałość, dwie cechy, które są niezbędne dla profesjonalnych graczy. Sesje treningowe będą bardziej rygorystyczne i będą naśladować mecz podczas prywatnej pracy z trenerem.

 

Dogłębne dyskusje.
Posiadanie prywatnego trenera pozwala graczowi zadawać tyle pytań, ile chce. Kiedy inni uczniowie są na korcie, ciągłe zatrzymywanie ćwiczenia, aby zapytać o formę lub mechanikę, może być nieuprzejme. Ale kiedy na korcie jest tylko jedna osoba, nadszedł czas, aby wykorzystać to, co uzna za stosowne, nie martwiąc się o zakłócanie zajęć. Ponadto, jeśli Twoje dziecko waha się zadawać pytania znajomym lub rówieśnikom z obawy przed osądzeniem, prywatne lekcje łagodzą to zmartwienie. W przypadku coachingu jeden na jeden zachęca się do zadawania pytań i dyskusji.

 

Pozbądź się tego, co cię rozprasza.
Z prywatnym trenerem nic nie rozprasza. Spójrzmy prawdzie w oczy: kiedy dzieci są z przyjaciółmi, czasem poważne zadanie może stać się mniej poważne. Jedna niecelna piłka nagle staje się żartem lekcji i wkrótce wszyscy się śmieją i nikt nie jest skupiony. Gra w tenisa z rówieśnikami jest zdrowa, nie zrozumcie nas źle. Gra grupowa sprawia, że ​​tenis jest zabawą dla dzieci i rozwija ich miłość do tej gry. Jednak aby zmaksymalizować rozwój gracza, tylko lekcje grupowe mogą utrudniać ambicje rywalizacyjne. Skoncentruj się na osobistych celach z prywatnym trenerem.

 

Spraw, aby lekcje były wygodniejsze.
Prywatne lekcje zapewniają elastyczność, ponieważ nie ma skoordynowanych harmonogramów. Lekcja grupowa lub klub, do którego uczniowie mogą dołączyć, może spotykać się o określonej porze każdego tygodnia, ale z prywatnym instruktorem planowanie lekcji zależy tylko od harmonogramu gracza i trenera. Jeśli Twoje dziecko jest zaangażowane w kilka zajęć lub jeśli Twój harmonogram zmienia się w każdym tygodniu, niezbędna jest elastyczność w zakresie czasu spotkań lekcyjnych. Prywatne lekcje dają rodzicom taką wygodę.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz