Jak uniknąć łokcia tenisisty i innych urazów związanych z tenisem

Udostępnij


Jeśli grasz w tenisa tak dużo, jak ja, będziesz zaznajomiony z bólami i urazami mięśni, które towarzyszą grze. Wiele osób doznaje nawet poważnych urazów ramion i pleców lub, co gorsza, przerażającego łokcia tenisisty. Zamiast użalać się nad sobą po stwierdzeniu kontuzji, zastosuj te środki ostrożności, zanim będzie za późno.

Używaj odpowiedniego sprzętu: nie jest to coś, o czym byś pomyślał, ale użycie odpowiedniego rozmiaru rakiety i przyczepność na korcie mają ogromny wpływ na twoją technikę, a następnie odniesienie kontuzji. Jeśli twój uchwyt lub główka rakiety jest zbyt duża, spowoduje to niepotrzebne obciążenie ramienia i łokcia. Dodatkowo będziesz wyglądać głupio, jeśli masz 160cm wzrostu i używasz super-oversize głowy rakiety. Wszyscy wiedzą, że w tenisie chodzi w równym stopniu o punkty za styl, co o zdobywanie punktów.


Rozciąganie: Tak, rozciąganie jest najgorsze. Jestem prawdopodobnie najmniej elastycznym człowiekiem na świecie, ale wiem, że jeśli chcę być na szczycie swojej gry i uniknąć kontuzji, muszę się rozciągać przed i po grze. Poświęć trochę czasu na przyjrzenie się tym podstawowym ćwiczeniom rozciągającym, zaimplementuj je w swoim programie przed i po meczu, a unikniesz niepotrzebnych kontuzji.


Poćwicz odpowiednią technikę: z pewnością fajnie jest wychodzić na korty i spokojnie uderzać piłką bez żadnych problemów. Jedynym problemem jest to, że jeśli masz wadliwą technikę, szczególnie z bekhendem, prosisz się o łokieć tenisisty. Nie możesz po prostu obejrzeć na Youtube wideo jakiegoś kolesia w piwnicy jego mamy przed zielonym ekranem pokazującym ci, jak uderzyć bekhendem, musisz wyjść na boisko i poćwiczyć odpowiednią technikę.


Odpoczynek między grami: Rozumiemy, że kiedy weźmiesz lekcję i nauczysz się nowych umiejętności lub udoskonalisz już istniejące, będziesz chciał jak najszybciej wrócić na boisko, ale ważne jest, aby odpocząć między dniami na korcie. Boczne zapalenie nadkłykcia (łokieć tenisisty) polega na obciążaniu ścięgien, które przyczepiają się do kości łokcia. Wielogodzinne uderzenia, zwłaszcza niewłaściwą techniką, z pewnością obciążą te ścięgna. Mój ojciec miał kiedyś łokieć tenisisty i ledwo mógł podnieść filiżankę kawy. Łokieć tenisisty nie tylko wpływa na grę w tenisa, ale także powstrzymuje Cię od wykonywania prostych codziennych czynności. Nikt tego nie chce. Podejmij więc niezbędne środki ostrożności podczas lekcji tenisa i unikaj zarówno dręczących, jak i poważnych kontuzji.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz