Dlaczego warto grać w tenisa

Udostępnij

Dlaczego warto grać w tenisa


Poza dobrą zabawą na korcie, tenis jest doskonałym sposobem na zwiększenie tętna i jest zdrowym sposobem na spędzenie czasu. Powszechnie wiadomo, że regularne ćwiczenia, takie jak gra w tenisa, przynoszą wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Oto tylko kilka powodów, dla których tenis jest tak wspaniałym sportem do uprawiania.

 

Poprawić swój nastrój
Dowody naukowe sugerują, że ćwiczenia z zajęć takich jak tenis wzmacniają nastrój.

Oprócz zwiększenia wrażliwości na hormony zmniejszające uczucie depresji, takie jak noradrenalina, zwiększa ona produkcję endorfin, które są hormonem dodatnim.

 

Spadek Wagi
Gra w tenisa ziemnego może pomóc utrzymać Twoją wagę pod kontrolą. Spalisz kalorie i zwiększysz swój metabolizm, co w połączeniu ze zdrową dietą może pomóc w utracie wagi i utrzymaniu masy mięśniowej.

 

Zwiększanie energii
Być może, co zaskakujące, poświęcenie wysiłku na ćwiczenia, takie jak gra w tenisa, może pomóc zwiększyć średni poziom energii. Korzyść ta dotyczy nawet osób, które cierpią na zmęczenie i inne schorzenia powodujące ospałość.

 

Lepszy sen
Badania wykazały, że 150 minut lub 2,5 godziny umiarkowanego wysiłku fizycznego w tygodniu (to tylko 35 minut dziennie) może prowadzić do 65% wzrostu jakości snu, co można łatwo osiągnąć, uderzając w kort.

A to tylko wierzchołek góry lodowej. Tenis ma wiele zalet dla Twojego ciała i umysłu - udaj się na kort, aby zacząć czerpać z nich korzyści.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz