4 rzeczy, których Twoje dziecko powinno się nauczyć podczas pierwszych lekcji tenisa

Udostępnij

 
Masz dziecko, które chce brać lekcje tenisa, ale sam nie wiesz zbyt wiele o tenisie? Nawet jeśli wcześniej grałeś w tenisa lub masz doświadczenie w tym sporcie, możesz mieć pytania dotyczące technik i podstaw, których uczy się Twoje dziecko podczas pierwszej lekcji tenisa. Komunikowanie się z trenerem tenisa Twojego dziecka podczas tych wczesnych lekcji jest ważne, dlatego stworzyliśmy listę rzeczy, których Twoje dziecko powinno nauczyć się w pierwszych kilku miesiącach lekcji, wraz z wyjaśnieniem różnych metod nauczania, na które może zwrócić uwagę trener Twojego dziecka.

 

Właściwa postawa
Nie ma jednego właściwego sposobu, aby stać w tenisie, ponieważ opanowanie różnych postaw jest wymagane, aby odnieść sukces jako gracz, jednak instruktorzy mogą debatować nad tym, która postawa jest najlepsza, aby najpierw uczyć dzieci, które są początkujące. Cztery typowe postawy używane w tenisie to: zamknięta, kwadratowa, półotwarta i otwarta. Nowoczesne podejście do nauczania tenisa zaleca postawę półotwartą lub otwartą, ale jeśli instruktor Twojego dziecka jest starszy i nauczył się tradycyjnymi metodami, może na początek nauczyć go pozycji zamkniętej lub kwadratowej. Główną zaletą dla małych dzieci uczących się najpierw pozycji otwartej jest to, że ich głowa nie jest odwrócona, co pozwala im lepiej widzieć piłkę. Nauczenie najpierw bardziej zamkniętej postawy może być skuteczne w nauczaniu początkujących obracania ramienia i górnej części ciała.

 

Roger Federer jest w stanie oddać świetne uderzenie w każdej postawie (nawet gdy jest niestabilny lub poza pozycją). Po wielu lekcjach tenisa Twoje dziecko w końcu nauczy się, jak i kiedy stosować każdą postawę podczas meczu.

 

Ruch przy uderzeniu
Jednym z częstych błędów, które można spotkać u dzieci, które nie otrzymały odpowiedniej nauki gry w tenisa, jest nieprawidłowa ścieżka zamachu podczas uderzeń przy ziemi. Możesz zobaczyć, jak uderzają w piłkę lub nie podążają ręką prawidłowo. Prywatny instruktor tenisa nauczy początkujących dzieci podstaw: uderzać od dołu do góry i kończyć uderzenie przez ramię. Być może widziałeś niektórych zaawansowanych juniorów kończących uderzenia bliżej biodra lub nad głową, co jest kolejnym aspektem współczesnego tenisa, ale początkujący powinni nauczyć się owijać rękę wokół szyi, aby wydłużyć uderzenie.

 

Zróżnicowane uchwyty
Podobnie jak w przypadku gry w tenisa, nie ma jednego właściwego sposobu trzymania rakiety tenisowej. Opiszemy sześć najczęściej występujących chwytów, chociaż wątpliwe jest, że Twoje dziecko będzie uczyć się jednoręcznego bekhendu, ponieważ uderzenie staje się przestarzałe w wielu kręgach nauczycielskich. Preferowanym chwytem forhendowym wśród większości dzisiejszych graczy jest chwyt półzachodni, chociaż tradycyjnym chwytem forhendowym jest chwyt wschodni. Kiedy byłem dzieckiem, zacząłem używać chwytu wschodniego, a następnie naturalnie przeniosłem się do półzachodniego, gdy nauczyłem się uderzać piłkę z rotacją górną. Ponownie, w zależności od tego, czy instruktor Twojego dziecka zastosuje się do nowoczesnych czy konwencjonalnych metod nauczania, określi, który chwyt będzie podkreślał. W przypadku dwuręcznego bekhendu, dominująca ręka powinna odzwierciedlać chwyt forhendowy, podczas gdy druga ręka spoczywa na górze. Ważne jest również, aby Twoje dziecko nauczyło się chwytu kontynentalnego podczas uderzania z woleja i serwów. Jest to prawdopodobnie najtrudniejszy chwyt do nauczenia dzieci, ponieważ uderzenie w ten sposób nie jest z natury wygodne, ale lepiej jest nauczyć się go teraz, niż trzeba oduczać się nieprawidłowego chwytu z woleja lub później serwowów.

 

Jak serwować
Nauczenie się, jak trafić świetny serwis, zajmuje lata. Podczas pierwszych lekcji tenisa instruktor może spędzić trochę czasu ucząc chwytu kontynentalnego, prawidłowego ruchu i podrzucania, zanim dziecko uderzy w pojedynczą piłkę. Instruktor prawdopodobnie nauczy Twoje dziecko podstaw jednego z dwóch ruchów serwisowych: ruchu Pete'a Samprasa lub ruchu Andy'ego Roddicka. O zasługach tych byłych profesjonalistów mówi się wiele w kręgach trenerskich. Ruchy te bardzo się od siebie różnią, ale oba są niesamowicie potężne. Główna różnica polega na tym, że Sampras macha głową rakiety w dół ruchem okrężnym, a następnie wyciąga rakietę za plecami, podczas gdy Roddick podnosi i cofa głowę rakiety. Nauczono mnie obu sposobów i odkryłem, że wolę ruch Samprasa, chociaż znam kilka osób, które mają świetne serwy, które naśladują ruch Roddicka. Ruch Roddicka może być łatwiejszy do nauczenia dla początkujących, ponieważ wymaga mniej kroków, ale młodzi uczniowie w końcu opanują każdy ruch.

 

 

Nie wahaj się zapytać trenera tenisa swojego dziecka o wszelkie pytania dotyczące technik, których uczy się podczas każdej lekcji. Zainteresowanie tym, czego uczy się Twoje dziecko, pozwoli Ci wziąć udział w jego nauce tenisa, a być może również umożliwi Ci ćwiczenie z nim poza prywatnymi lekcjami!

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz