10 Powodów dlaczego tenis jest sportem numer 1

Udostępnij

1.  Kobieta czy mężczyzna, chłopaczek lub bestia, 8 lat, 88 lat. Nie ma żadnych ograniczeń w grze w piękną grę. Dzieci mogą grać w mini tenisa od 4 lat wzwyż, mamy tenis na wózku inwalidzkim, dla młodych i wysportowanych mamy singli, dla bardziej zaawansowanych od lat spokojna gra w debla idealnie pasuje. Niezależnie od tego, czy jesteś weekendowym wojownikiem, czy zawodowcem turniejowym, istnieją poziomy, które pasują do każdego.

2. Tenis okazał się być jednym z najlepszych sportów poprawiających ogólną kondycję fizyczną.  Na wszystkich poziomach gracze wymagają, szybkości, równowagi, koordynacji, siły, koncentracji i dużo wytrwałości. Gra wiąże się z bardzo dużą ilością startów i zatrzymań, a gracze są zawsze na palcach, poruszając się tam i z powrotem. Ten rodzaj aktywności jest jak trening interwałowy, jeśli pracujemy ciężko przez dłuższy czas, potem odpoczywamy, potem znów ciężko pracujemy, ponad 30% więcej kalorii spala się angażując się w trening interwałowy.  Pewnie tenis sprawia, że jesteś sprawny, ale musisz być sprawny, żeby grać w tenisa!


3. Rozgrywka wymaga podjęcia drugiej decyzji. Najlepsi zawodowcy regularnie uderzają z prędkością ponad 140kmh, mrugasz i dosłownie znika. Ale nawet na poziomie klubu podwaja się, piłka leci w powietrzu podczas wymiany siatki wymaga ogromnej kontroli pod presją, myślenia i umiejętności. Tenis jest grą rozgrywaną z umysłem, nie tylko z rakietą i piłką, najlepsi gracze są w stanie zachować chłód pod presją i zaplanować dwa lub trzy strzały do przodu w rajdzie.

4. My, fani tenisa, jesteśmy obecnie obdarzeni jednymi z najbardziej fantastycznych sportowców nie tylko w tenisie, ale na całym świecie. Jest rzeczą oczywistą, że aby znaleźć się na szczycie w tenisie, trzeba poświęcić się i trenować z ogromnym zaangażowaniem. Federer jest najbardziej eleganckim i wdzięcznym tenisistą na świecie, jego kryptonit Rafael Nadal jest ogromną bestią, obdarzając przedramiona topspinów dla wszystkich przybyszów. Nadal i Federer są zupełnie inne, ale są fantastycznymi sportowcami dla naszego sportu. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że mamy je. Wystarczy pomyśleć o wszystkich tych przepłaconych prima donnas w premierze lub te króliczki siłowni, które działają na siebie na polu rugby. Nie tylko tenisiści są utalentowani, zręczni, sprawni, szybcy, ale także poza kortem nie tylko promują nasz sport, ale także przyciągają do niego nowych, ogromnych fanów.

5. Tenis jest bardzo tanim sposobem na utrzymanie dobrej kondycji i aktywności. Rakieta wstępna, tuba z piłeczkami i para starych trenerów i jesteś gotowy do drogi. Wynajem kortów jest bardzo rozsądny, a nawet w najmniejszych miastach w Norn Iron mamy 1 lub 2 kluby kortowe. Dostęp do kortu tenisowego jest dość dobry, jedynym stereotypem, który tenis musi się zafundować jest elegancki kort klasy średniej. Gdybyśmy mogli przełamać ten stereotyp, każdy kort w parkach, prywatnych klubach i ośrodkach wypoczynkowych byłby pełny.

6. To sport całoroczny. Większość kortów to obecnie astro trawa/avannah lub tarmacadam z twardymi kortami, co oznacza, że nie ma żadnej wymówki, aby nie grać ze względu na pogodę. Dzięki naszemu klimatowi, tenisiści mają do czynienia z różnymi i wymagającymi środowiskami. Każdy, kto grał na wybrzeżu lub w jego pobliżu, będzie wiedział, o czym mówię. Jeśli chcesz pokonać swojego wrogiego łuku, zorganizuj mecz na kortach z widokiem na morze, 9 razy na 10 będzie wietrznie i patrz jak walczą!


7. Podczas gdy Igrzyska Olimpijskie i Puchar Świata odbywają się co cztery lata, fani tenisa mają szansę zobaczyć swoich ulubionych zawodników w 4 Majorach każdego roku. Oczywiście Wimbledon jest najbardziej znanym ze slamów, ale każdy wnuk ma wyjątkowy i atrakcyjny charakter i stawia zupełnie inne wyzwania. Rzadko zdominowany przez jednego gracza na wszystkich powierzchniach (poza R Fedem), więc duże trofea są zazwyczaj dzielone między elitę gry, co pozwala na intrygujące oglądanie.

8. Tenis jest doskonałym sportem rodzajowym, który można wykorzystać także do przedstawienia dzieci. Nie tylko poprawia koordynację wzrokową rąk, ale także pomaga w zachowaniu równowagi, ruchu i zmianie kierunku. Międzynarodowa Federacja Tenisowa opracowała mini tenis, aby dzieci od 4/5 roku życia mogły uczyć się i cieszyć z tenisa. Dzieci mogą uczyć się wszystkich podstawowych umiejętności i uderzeń na mniejszym, małym korcie z mniejszymi rakietami i miękkimi piłkami, dzięki czemu tenis zawsze ma stały dopływ nowych graczy do naszej gry. Judy Murray również niestrudzenie pracowała z młodymi ludźmi, aby zaangażować ich w grę nie tylko w swojej rodzinnej Szkocji, ale na całym świecie.


9. Wimbledon. Przez dwa tygodnie każdego roku w czerwcu cały świat zdaje się szaleć na punkcie Mistrzostw całej Anglii. To na kanałach BBC codziennie od początku gry, online w aplikacji i w radiu. Widzimy dzieciaki rysujące kort tenisowy na ulicy i robiące prowizoryczne siatki z tego, co mogą znaleźć, więc mogą grać jak profesjonaliści, których widzą w telewizji. Nie ma ważniejszego narzędzia marketingowego do wprowadzania graczy do gry niż Wimbledon. Nasi starsi czytelnicy pamiętają, Laver and Budge, niesławną erę Mc Enroe'a i Borga, slam Samprasa, Tima Henmana, a teraz oczywiście Rogera. Kto może zapomnieć o finale męskim z 2008 roku, z opóźnieniem deszczu, tiebreakers. Magiczne chwile, które stworzył Murray? Tenis ma wiele do zaoferowania Wimbledonowi.


10. I wreszcie mały cytat dla wszystkich graczy

Nie przestajemy grać, bo stajemy się starzy... Starzejemy się, bo przestajemy grać...

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz