Dlaczego młodzież potrzebuje prywatnych lekcji tenisa

Udostępnij

Tenis może być drogi - wszyscy możemy się co do tego zgodzić - ale dla tych młodszych graczy, którzy aspirują do profesjonalnej gry w tenisa  i nie tylko, regularne opłacanie prywatnych lekcji może oznaczać różnicę między spełnieniem ich marzeń a koniecznością zadowolenia się grą rekreacyjną.

 

Szukając prywatnego trenera, ważne jest, aby zadać kilka pytań, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie. Przede wszystkim sprawdź, czy trener jest certyfikowany przez jedną z głównych organizacji trenerskich tenisa i upewnij się, że ma doświadczenie w pracy z młodymi graczami.

Podczas pierwszej lekcji Twojego dziecka z trenerem obserwuj je w akcji. Podczas lekcji zwracaj uwagę na mimikę i mowę ciała dziecka. Zwróć też uwagę na to samo z trenerem. Czy trener i zawodnik wyglądają na zaangażowanych i zainteresowanych podczas swojego pobytu na korcie? Czy trener tłumaczy w taki sposób, aby zawodnik dobrze rozumiał, czego jest nauczany? Kiedy przychodzi czas na podniesienie piłek, czy trener rozmawia z zawodnikiem, czy też jest rozłączony na te kilka minut? Jeśli Twoje dziecko wychodzi z kortu po lekcji podekscytowane powrotem, prawdopodobnie znalazłeś odpowiedniego trenera. Jeśli nie, szukaj dalej.

Dla początkującego gracza prywatne lekcje mogą być kluczem do postawienia ich na właściwej stopie pod względem technicznym. Trenerowi bardzo trudno jest wyłapać każdą wadę w ustawieniu grupowym, więc zainwestowanie w prywatne lekcje z góry może pomóc dziecku iść naprzód. Jedna lub dwie lekcje w tygodniu, uzupełnione ćwiczeniami grupowymi, to dobry sposób na początek.

W przypadku graczy, którzy ukończyli etap początkujący, jedna lekcja grupowa w tygodniu jest zwykle wystarczająca, aby upewnić się, że gracz nie popadnie w żadne złe nawyki techniczne. Pod koniec lekcji poproś trenera, aby dał dziecku konkretne zadania do pracy w następnym tygodniu. Trener powinien pociągać gracza do odpowiedzialności za ćwiczenia pomiędzy lekcjami, tak aby postępy były dokonywane. W przeciwnym razie może się okazać, że płacisz za lekcję po lekcji bez pozytywnej poprawy w grze Twojego dziecka.

Dla bardziej zaawansowanych graczy można zaplanować prywatne lekcje, aby pracować nad konkretnym problemem, który gracz może mieć, lub w celu doskonalenia określonej umiejętności lub strzału. Chociaż cotygodniowe lekcje są nadal świetne na tym etapie, nie zawsze są one koniecznością, zwłaszcza jeśli Twoje dziecko ma przyjaciół na podobnym poziomie, z którymi regularnie rozgrywa mecze treningowe.

Najważniejsze jest znalezienie trenera, który tobie i twojemu dziecku będziecie się podobać i któremu będziecie ufać, który będzie miał doświadczenie w pracy z graczami na poziomie twojego dziecka i który będzie rozliczał twoje dziecko za wykonanie pracy wymaganej między lekcjami, aby dalej się doskonalić. Rozwój tenisa dla juniorów to długa droga - do 10 lat lub więcej - więc skup się na procesie, a wyniki przyjdą same.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz