Strój do tenisa

Udostępnij

Sport amatorski można uprawiać w każdym stroju. Pewne znaczenie ma w niektórych dyscyplinach obuwie, ale reszta odzieży może być dowolna. Jednocześnie każda osoba, która systematycznie uprawia jedną ze sportowych dziedzin, potrafi dokładnie wskazać zalety odzieży szytej specjalnie dla tej dyscypliny i pokazać gradację tych zalet w zależności od jakości ubrania.

Jak wybrać strój do tenisa?

Odzież sportowa łączy zwykle naturalne materiały, takie jak bawełna z niehigroskopijnym poliestrem. Taki strój do tenisa szybko odprowadza wilgoć i zapewnia komfort zawodnikowi. Tkanina zmniejsza ilość wytwarzanego potu, schładza ciało, odprowadza wilgoć na zewnątrz ubioru, ograniczając pot na ciele. Zapewnia optymalną termoregulację i jest odporna na zaplamienie. W zależności od jakości tkaniny, może ona zostać wyposażona również w powłokę antybakteryjną oraz ochronę przed nadmiernym promieniowaniem ultrafioletowym. Strój do tenisa o tak ochronnej strukturze pozwala na bezpieczną grę w sezonie letnim na kortach zewnętrznych przez długie godziny.

kolor khaki

Jak wygląda strój do tenisa?

Strój do tenisa może mieć wygląd bardziej formalny i całkowicie dowolny. Wersję formalną zwykle przestrzega się w trakcie turniejów, nawet amatorskich czy po prostu meczów, do których przywiązuje się znaczenie. Widać to szczególnie w zestawach kobiecych, gdy zawodniczka kompletuje strój z sukienką lub spódniczką tenisową. Jeżeli wybierze sukienkę, do zestawienia pozostają już tylko szorty, skarpetki, obuwie do tenisa, ewentualnie frotki na przeguby rąk. Gdy jest to spódniczka tenisowa, często połączona bezpośrednio z szortami, potrzebuje jeszcze tylko koszulki sportowej. Zawodnik grający w tenisa wybiera zwykle krótkie szorty, koniecznie z kieszeniami, koszulkę sportową, skarpety i obuwie do tenisa. Sprawdź także: https://answear.com/h/jeansy-boyfriend.html.

Strój do tenisa, w swojej najodleglejszej tradycji był zawsze biały, nawet w rozgrywkach czysto towarzyskich. Dzisiaj wymóg ten jest już nieaktualny, z wyjątkiem jednego z turniejów wielkoszlemowych. Tenisowe ubrania przybierają dowolny kolor i w ostatnich latach są bardzo mocno zakorzenione w trendach modowych, promieniujących z kortu tenisowego do sportu amatorskiego i mody ulicznej. Jedną z ciekawych barw jest kolor khaki.

W stroju do tenisa największe znaczenie mają buty, które dobiera się w zależności od rodzaju kortu. Grając na cegle zawodnik, powinien mieć możliwość poślizgu, podobnie na trawie, chociaż ta nawierzchnia stawia wysokie wymagania obuwiu. Nawierzchnia twarda potrzebuje butów o bardzo dobrej amortyzacji, by zawodnik miał jak najlepszą ochronę stawów i układu kostnego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz