Zmiany w tenisie spowodowane Covid-19

Udostępnij

Pandemia Covid-19 dotknęła każdą część świata pod każdym względem. Hotele doświadczają spadku obłożenia, a przemysł turystyczny jest zdewastowany gospodarczo. Świat sportu również ma swój udział w stratach. Najbardziej znaczący wpływ, jaki Covid-19 wywarł na sport, to zmiana harmonogramów. Programy się zmieniły i zarówno sportowcy, jak i fani muszą się dostosować. Ponieważ różne części świata radzą sobie z pandemią w różnym czasie, a sprawy mogą nie przebiegać zgodnie z planem. W niektórych krajach tenis dojdzie do siebie szybciej niż w innych.

Oto zmiany w harmonogramach i imprezach tenisowych, na które należy zwrócić uwagę.

1. Odwołanie wydarzeń

Niektóre z wydarzeń tenisowych zaplanowanych na 2020 rok, które odbędą się na lokalnych obiektach, zostały odwołane. Wydarzenia obejmują Mistrzostwa Ligi USTA. Drużynowe mistrzostwa USTA i drużynowe mistrzostwa drużynowe USTA juniorów należą do odwołanych imprez tenisowych. Należy zauważyć, że niektóre miejsca, w których odbywają się te wydarzenia, takie jak Narodowe Centrum Tenisowe USTA Billie Jean King w Nowym Jorku, są zamknięte dla publiczności. Obecnie służy jako szpital dla pacjentów z Covid-19.

Zamknięcie obiektu jest jednak tymczasowe. W podanych terminach będzie otwarte dla publiczności.

2. Zawieszenia imprez

Wydarzenia tenisowe USTA zaplanowane do 31 maja zostały odwołane, ponieważ kierownictwo ocenia obecną sytuację. Celem jest zapewnienie ochrony zdrowia zawodników i kibiców w czasie kryzysu. Niektóre z wydarzeń, które zostały zawieszone, obejmują ligę USTA. Zawieszono także turnieje dla dorosłych i juniorów oraz imprezy na wózkach inwalidzkich.

Po opanowaniu sytuacji wydarzenia te zostaną wznowione. Bądź na bieżąco z aktualizacjami dotyczącymi terminów wydarzeń.

3. Ranking graczy

Gracze zostaną trafieni, jeśli chodzi o ich rankingi. Możesz spodziewać się spadku rangi swojego ulubionego tenisisty. Pamiętaj, że gracze otrzymywaliby punkty za każdy wygrany turniej. Niestety, utalentowani gracze nie będą mieli w tym roku okazji do obrony swoich wyników. Będzie się to liczyć jako przegrana runda w ich turniejach. Dużo przemyślano w decyzjach o odwołaniu i przełożeniu wydarzeń. O ile w tym sporcie będzie tyle strat, o tyle zdrowie zawodników pozostaje priorytetem.

Jeśli jesteś zapalonym fanem tenisa, pamiętaj, że wiele się zmieniło w harmonogramie wydarzeń tenisowych. Poszukaj informacji w odpowiednich portalach tenisowych, aby przygotować się na wydarzenia.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz