Rowery Lovelec - wyjątkowe modele elektryczne

Udostępnij

Rowery elektryczne są coraz popularniejszym wyborem wielu użytkowników. Dużą popularnością cieszą się nowoczesne modele czeskiej firmy Lovelec.

Rowery Lovelec - wyjątkowe modele elektryczne

Rower elektryczny, znany również jako ebike, to nowoczesny rower wyposażony w silnik elektryczny. Nie jest to osobny rodzaj wyposażenia, ale cała kategoria pojazdów, która łączy w sobie trzy typy produkowane przez firmę Lovelec. W ofercie znajdziemy między innymi rowery z napędem na pedały. Silnik elektryczny w takich jednostkach jest aktywowany za pomocą pedałów. Silnik w tym systemie pełni rolę asystenta, co zmniejsza obciążenie rowerzysty. W niektórych modelach układ napędowy uruchamiany jest poprzez pedałowanie, wraz z włączeniem silnika elektrycznego za pomocą przepustnicy Nowoczesne rowery są wyposażone w mocny silnik i mogą osiągać prędkości przekraczające 40 km/h.

Lovelec - kilka słów o marce

Ta czeska marka Lovelec istnieje na rynku od 2008 roku. Oferuje szeroką gamę wysokiej jakości rowerów elektrycznych w rozsądnej cenie. Rowery Lovelec są projektowane tak, aby zadowolić nawet najbardziej wymagającego rowerzystę. Nazwa Lovelec powstała z połączenia dwóch angielskich słów LOVE i ELECTRIC, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „miłość do napędu elektrycznego”. Logo -LOVELEC+ symbolizuje baterię, która jest integralną częścią każdego e-roweru. Rowery Lovelec można obejrzeć między innymi na stronie mocnerowery.pl. Dlaczego warto zainwestować w rower elektryczny?

Rowery elektryczne są często wykorzystywane jako alternatywa dla prywatnego samochodu lub transportu publicznego. Jeśli porównasz rower elektryczny z innymi zmotoryzowanymi środkami transportu (motorowery, motocykle, samochody), w większości przypadków e-rower będzie cię kosztował mniej. Jeśli weźmiemy pod uwagę koszt paliwa, koszty napraw i inne trudności związane z utrzymaniem sprzętu, to rower elektryczny okazuje się jednym z najtańszych sposobów transportu.

Kolejna ważna zaleta to absolutna przyjazność dla środowiska, wzmocniona funkcjonalnością i szybkością transportu. Jeśli zwykły rower wymaga od rowerzysty znacznego wysiłku, to e-rower pozwala łatwo i szybko pokonać nawet najtrudniejsze odcinki trasy. Jednocześnie nie generuje hałasu, nie wytwarza spalin, nie zatruwa w żaden inny sposób otoczenia. Najważniejsze zalety roweru elektrycznego to:

  • Możliwość szybkiego ruszania pod górę.
  • Poszerzenie wyboru tras.
  • Jeśli bateria się wyczerpie, możesz użyć napędu pedałowego.
  • Baterie ładowane są z domowego źródła zasilania.
  • Ciche funkcjonowanie.
  • Lekka waga (w porównaniu do motocykli i skuterów).
  • Ekonomiczny (w porównaniu do motoroweru).

Rower Lovelec

Jak dbać o rowery Lovelec?

Każdy rower wymaga pielęgnacji i regularnej konserwacji, a rowery elektryczne nie są pod tym względem wyjątkiem. Szczególnie narażone na uszkodzenia są elementy elektroniczne i sam silnik. Jeśli są używane nieprawidłowo, mogą się zużyć w trakcie kilku sezonów. Aby rower elektryczny działał dłużej, wystarczy przestrzegać następujących zasad: wyłącz silnik podczas długich przejazdów. Pozwoli to zaoszczędzić ładowanie, a także wyeliminuje szybkie zużycie baterii, które zależy od liczby cykli ładowania/rozładowania. Koło silnikowe może znajdować się w wodzie tylko w dolnej części, ponieważ elementy płynne i elektryczne – mogą ulec uszkodzeniu. Nie zaciskaj jednocześnie przepustnicy i dźwigni blokady kół. Nie wpływa to najlepiej na napęd elektryczny.

Akumulator bezpośrednio wpływa na żywotność roweru elektrycznego. Aby wydłużyć jego żywotność, nie należy go przegrzewać powyżej 55 stopni Celsjusza. Powinieneś ładować akumulator co 25 dni w przypadku nieużywania pojazdu. Przed każdym wyjazdem lepiej całkowicie naładować akumulator.

Najpierw musisz umieć jeździć na rowerze elektrycznym, a dopiero potem nauczyć się odpowiednio dbać. Zawsze oczyść pojazd z ewentualnych zanieczyszczeń, nasmaruj łańcuch, dźwignie, linki. Nie czyść roweru pod wysokim ciśnieniem czy sprzętem wysokociśnieniowym. To niewskazane dla elementów elektrycznych. Rower elektryczny przechowuj w ciemnym miejscu. Wybieraj tylko markowe komponenty. Stale sprawdzaj warstwę izolacyjną pod kątem wad.

W przypadku uszkodzenia silnika roweru elektrycznego nie staraj się przeprowadzić napraw na własną rękę. W takim przypadku, jeśli rower jest na gwarancji, a naprawa się nie powiedzie, ryzykujesz utratę gwarancji, a dodatkowo będziesz musiał zapłacić za naprawę w salonie rowerowym, a być może także za uszkodzenia, które spowodowałeś, nieumiejętnie naprawiając rower.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz