4 Błędy podczas kupowania butów do tenisa

Udostępnij

Błąd nr 1 Brak butów do tenisa

Czy należysz do osób, które grają w tenisa w zwykłych butach sportowych? Takimi z przetartym palcem? Cóż, jeśli tak, to naprawdę musisz przemyśleć zakup pary butów do tenisa. Buty do tenisa zapewnią wsparcie, stabilność i wytrzymałość, czego nie zapewnią zwykłe buty. Powiedziałbym nawet, że buty tenisowe zapobiegną kontuzjom. Kołnierz na kostkę w bucie do tenisa zapobiega skręcaniu kostek, gdy zmieniają pozycję z boku na bok.

Błąd nr 2 Buty do tenisa mają jedną podeszwę, która pasuje do wszystkich nawierzchni

Dlaczego to ma znaczenie? Wiele z najlepszych butów tenisowych ma różne podeszwy w zależności od powierzchni kortu tenisowego. Jeśli grasz na śliskiej nawierzchni, takiej jak glina lub murawa astro (sawanna), z pewnością wybierz buty do gry na ceglanym korcie. Buty na mączkę mają zazwyczaj na podeszwie wzór w jodełkę, który umożliwia użytkownikowi ślizganie się po powierzchni. Jeśli grasz na twardej nawierzchni, w tym na asfalcie, będziesz potrzebować mocnego buta z dużą ilością przyczepności. Będziesz także potrzebować zwiększonej ochrony w okolicy palców, ponieważ twarde korty są generalnie bardziej szorstkie niż inne korty tenisowe. Dostępne są również buty do gry na trawie, które mają wypustki, które zapobiegają ślizganiu.

Niezależnie od powierzchni, wszystkie buty do tenisa będą miały ochronny kołnierz na kostkę, którego potrzebują WSZYSCY tenisiści. Nawet jeśli grasz towarzysko i rzadko odchodzisz od linii końcowej, musisz kupić buty do tenisa. Wielu graczy doznało kontuzji przez najbardziej niewinne ruchy, a potem żałuje, że nie kupili butów.

Błąd nr 3 Lżejszy znaczy lepszy

Buty do tenisa mogą być ciężkie, zwłaszcza dla początkujących użytkowników. Zwykle są ciężkie, ponieważ podeszwy i cholewka są mocne i trwałe, aby chronić stopę przed uszkodzeniami. Lżejsze buty do tenisa będą niewątpliwie sprawniejsze na korcie, mogą nie mieć wytrzymałości cięższego modelu. Z czasem uczucie ciężkości stanie się normalne.

Gracz, który polega na swoim ruchu, może życzyć sobie lżejszej pary butów tenisowych. Ogólnie rzecz biorąc, lżejsze buty nie byłyby tak trwałe, jak cięższe modele. Buty, które oferują tego typu dodatkową ochronę, zwykle będą to reklamować. 

W ostatnich latach producenci butów do tenisa zaczęli próbować uczynić buty do tenisa wygodniejszymi. Obejmuje to materiałowe stabilizatory kostki i lżejsze, bardziej amortyzujące materiały w podeszwie buta. Buty do tenisa są lżejsze niż kiedykolwiek wcześniej i oferują lepszą amortyzację. Może to spodobać się tym, którzy jeszcze nie byli przekonani o zaletach inwestycji w buty do tenisa.

Błąd nr 4 Po wyjęciu z pudełka na boisko.

W przeciwieństwie do zwykłych butów, buty do tenisa wymagają przerwy. Wiele butów do tenisa będzie miało wyższe niż normalne stabilizatory kostki, aby zapobiec ich skręcaniu. W przypadku początkujących butów do tenisa mogą być bolesne, a buty będą wymagały niewielkiej przerwy. Sprawdź, czy but jest w pełni sznurowany, aby upewnić się, czy podoba Ci się wyższe wsparcie kostki.


Najnowszym trendem w technologii obuwia do tenisa jest wkładka typu skarpetka, która zapewnia wygodne dopasowanie. To również przydaje się jako deflektor piasku lub gliny, dzięki czemu nie dostaniesz piasku do butów. Wszystkie najlepsze marki przyjęły ten typ technologii, ale prosimy o wypróbowanie go przed zakupem.

Kupować czy nie kupować?

W przypadku rakiety tenisowej i piłek tenisowych buty tenisowe powinny być priorytetem dla każdego tenisisty. Jeśli polegasz na możliwości chodzenia, to skręcona, kostka lub złamana noga z pewnością cofnie Cię o kilka miesięcy, a co gorsza, nadal będzie Cię trzymać z dala od boiska. Jeśli przekonały Cię wszystkie rady i ostatecznie zdecydowałeś się zainwestować w parę butów;

Biorąc pod uwagę cenę butów tenisowych i wysokie ryzyko kontuzji, inwestycja wydaje się rozsądna.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz