Czy używanie dwóch rakiet tenisowych przedłuża ich żywotność?

Udostępnij

Jeśli lubisz swoją rakietę tenisową, dobrym pomysłem może być zakup kolejnej. W końcu zrywają się struny, zdarzają się wypadki i w naprawdę ważnej grze możesz być bez rakiety. Większość graczy rekreacyjnych zna zalety posiadania drugiej rakiety. Wiem, jak to jest grać w ważnym meczu i zrywać struny. To koszmar, wyciąganie innej rakiety i próba wyczucia ramy i napięcia.

Czy masz dwie identyczne rakiety?

Nowoczesne rakiety tenisowe są wykonane z różnego rodzaju zaawansowanych technologicznie materiałów. Zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować siłę i kontrolę nad piłką. Kiedy używasz rakiety, rakieta absorbuje uderzenie piłki i jest poddawana wszelkim naprężeniom i obciążeniom występującym podczas gry. Z czasem pogarsza to wydajność rakiety. Rakieta jest najtwardsza po wyjściu ze sklepu i z czasem traci swoje osiągi.


Jeśli masz dwie rakiety, rozsądnie byłoby podzielić czas gry na każdą. Zapewni to, że obie rakiety będą zużywać się tym samym tempie. Chociaż fajnie jest trzymać nowszą rakietę w torbie na specjalne okazje, na dłuższą metę dla własnej gry prawdopodobnie najlepiej jest, aby każda rama była używana jednakowo. Obie rakiety tenisowe powinny mieć podobny poziom zużycia.

Naciągaj rakiety w tym samym czasie

Zaleca się również, aby rakiety były naciągane w tym samym czasie. Przez lata straciłem rachubę graczy, którzy zastanawiają się, dlaczego ich rakieta nie jest taka, jak kiedyś. Rakieta straci 10% napięcia z dnia na dzień, w miarę upływu czasu iw zależności od temperatury i wilgotności, warunki gry również będą się pogarszać. Jeśli rakiety są naciągnięte razem tą samą linką i trzymane w tych samych warunkach, prawdopodobnie będą dawać podobne wyniki.

Jeśli podoba Ci się Twoja obecna oprawka to z pewnością dobrym pomysłem będzie zakup kolejnej. Z własnego doświadczenia wynika, że ​​lubiłem grać z Head Radical od dawna, kiedy Agassi był w swoim szczycie. Dla mnie rozmiar głowy, waga i równowaga są idealne. Pomimo wielu ulepszeń wprowadzonych do tej ramy na przestrzeni lat, nadal jest to ta, która najbardziej pasuje do mojej gry.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz