Czym jest trening EMS?

Udostępnij

Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation) to rodzaj treningu wykorzystujący urządzenie, które można nosić na ciele, stymulujące mięśnie za pomocą maleńkich elektrod, które przyspieszają trening i zwiększają rezultaty ćwiczeń tonizujących.
 
Trening EMS to dobry sposób na poprawę ogólnej kondycji, ujędrnienie ciała i wzmocnienie mięśni w czasie krótszym niż regularne ćwiczenia.

Jak działa trening EMS?

Zazwyczaj za pomocą urządzenia do noszenia, takiego jak pasek, urządzenie EMS wysyła do mięśni drobne impulsy elektryczne, które oddziałują na wszystkie cztery grupy mięśniowe, zapewniając efektywny trening.
 
Zwykłe ćwiczenia stymulują jedynie mięśnie szybkokurczliwe, co oznacza, że nigdy nie osiągasz z treningu tyle, ile byś chciał. Urządzenia EMS pozwalają osiągnąć przyspieszone rezultaty nawet przy niewielkim obciążeniu, ponieważ pracują zarówno mięśnie wolno, jak i szybko pracujące.
 
Z urządzeniem EMS możesz zaoszczędzić czas na normalnej rutynie gimnastycznej, ponieważ technologia ta pracuje mięśnie znacznie wydajniej, aby przyspieszyć osiągnięcie pożądanych rezultatów. Ponieważ urządzenie EMS doładowuje Twoje treningi, wystarczy, że będziesz ćwiczył zaledwie 20 minut dziennie.
 
trening ems efekty

Jakich rezultatów mogę się spodziewać?

Urządzenie EMS stymuluje organizm do wejścia w stan wysokiego metabolizmu, pomagając Ci ujędrnić i wyrzeźbić ciało, nawet uporczywe obszary wokół talii, bioder i ud. Ponieważ urządzenie pracuje na mięśniach, zauważysz również poprawę ich siły i wytrzymałości.
 
Wystarczy używać urządzenia przez 20-30 minut dziennie, 5 razy w tygodniu, aby zobaczyć widoczne rezultaty.

Czy trening EMS jest bezpieczny?

Kiedy używasz urządzenia EMS, przyzwyczajenie się do niego może zająć trochę czasu. Chociaż trening EMS nie boli, będziesz odczuwać mrowienie spowodowane przez urządzenie noszone na ciele. Jest to całkowicie normalne uczucie, które jest wyraźnym sygnałem, że urządzenie aktywuje i stymuluje mięśnie podczas treningu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz