Wybór odpwiedniej rakiety tenisowej - na co zwrócić uwagę

Udostępnij

Wybór odpwiedniej rakiety tenisowej - na co zwrócić uwagę


Poza kortem, przeciwnikiem, kilkoma piłkami tenisowymi i wytrzymałymi butami do tenisa, wszystko czego potrzebujesz, aby zacząć grać, to rakieta.

Na dobry początek, możesz przeczytać nasz artykuł o różnych częściach rakiety tenisowej - dołączyliśmy również poniższy schemat, aby się do niego szybko odnieść.

Kiedy zaczynasz szukać nowej rakiety, warto wiedzieć, że istnieją trzy różne rodzaje rakiet tenisowych, ponieważ jest to jeden z najprostszych sposobów na zawężenie możliwości:

Rakiety siłowe: lekkie, duże głowice, łatwy dostęp do mocy
Rakiety kontrolne: cięższe, o mniejszym rozmiarze głowy, o zwiększonej kontroli
Rakiety Tweener: waga w średnim zakresie, rozmiar głowy i wyważenie


Rakiety siłowe
Rakiety siłowe to często popularny wybór dla początkujących. Ich niewielka waga sprawia, że są łatwiejsze w manewrowaniu, a większe rozmiary głów umożliwiają graczom z większym marginesem błędu przy uderzaniu w piłkę podczas huśtania. Wreszcie, co nie mniej ważne, moc przychodzi łatwo, co jest pomocne, gdy uczysz się rozwijać swoją technikę.

 

Rakiety kontrolne
Zaawansowani gracze i profesjonaliści, tacy jak Roger Federer, częściej używają rakietek kontrolnych, które nie są zazwyczaj świetnymi opcjami dla początkujących. Są one zazwyczaj cięższe i przy mniejszym rozmiarze głowy opierają się na umiejętności gracza do trafienia piłki z dokładnością i wykonywania dobrze kontrolowanych strzałów.

 

Rakiety Tweener
Rakiety Tweener, z drugiej strony, zachowują równowagę pomiędzy kontrolą a rakietą siłową. Są one popularnym wyborem wśród najszerszej grupy graczy, od początkujących do profesjonalistów, ponieważ zapewniają zrównoważony zestaw atrybutów, które służą wielu stylom i poziomom gry.

 

Od czego zacząć
Jeśli nigdy nie postawiłeś stopy na boisku, możesz zdecydować się na niedrogi model, aby zamoczyć swoje stopy. Są to świetne rakiety, aby poczuć się jak w grze, ale większość graczy, którzy są zaangażowani w doskonalenie, szybko przerośnie te rakiety.

Jeśli wiesz, że będziesz się trzymał tej gry przez jakiś czas, to polecamy Ci zapoznać się z naszą listą najlepszych rakiet tenisowych dla początkujących. W artykule zagłębiamy się bardziej szczegółowo w to, jak wybrać rakietę jako rakietę dla początkujących i zaznaczyć nasze najlepsze wybory.

 

Pomocna wskazówka
Wielu graczy, którzy są nowi w grze, automatycznie grawitują w kierunku używania rakiety tenisowej, której używa ich ulubiony gracz.

Niestety, to, co sprawdza się w przypadku profesjonalistów, nie zawsze nadaje się dla początkujących. Ponadto, nie musisz wydawać zbyt dużo na pierwszą rakietę, więc opłaca się przejrzeć swoje opcje. Oczywiście, jeśli masz pytania, jesteśmy tutaj, aby pomóc.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz