Mity Klubu Tenisowego - Dołączenie do klubu tenisowego

Udostępnij

Powszechne mity o grze w tenisa i wstąpieniu do klubu tenisowego.

Zainspirowany do podjęcia rakiety tenisowej po przerwie? Chcesz zaangażować się w sport, w który możesz grać przez całe życie? Tenis może nim być. Ale jako nowy lub powracający gracz prawdopodobnie przeczytasz online wiele opinii na temat tego, co należy robić.

Co musisz zrobić?

Najpierw kup sobie rakietę. Nie daj się skusić na wykopanie starej rakietki pod schodami. Ta rakieta ma prawdopodobnie struny trampolinowe (nie nadają się do tenisa) i są zbyt ciężkie, żeby zrobić zamach. Dajcie sobie przyzwoitą szansę na sukces i radość. Kup nową rakietę wydaj 200/300 zł i przynajmniej daj sobie szansę na prawidłową grę.

 

Jakieś kuleczki?

Szanse są takie, że masz gdzieś w domu piłkę tenisową lub dwie. Może pies przywiózł jedną z nich do domu z parku, a ty masz jedną leżącą wokół garażu. Proszę, nie używaj ich do tenisa. Piłki tenisowe z czasem tracą ciśnienie i mogą nie odbijać się tak jak powinny. Widziałem wielu graczy, którzy próbowali grać w tenisa z podejrzaną rakietą sprzed 30 lat, a nawet z podejrzaną piłką tenisową, z której nie pozostał żaden puch. Kupcie kilka nowych piłek tenisowych, w których pozostało trochę odbicia. Tenis jest wystarczająco twardy, jak jest.

Musisz być członkiem klubu, żeby grać?
Nie, nie i nie. Chociaż bycie członkiem klubu tenisowego i posiadanie pięknych kortów tenisowych ma duże zalety, nie ma potrzeby, aby najpierw zostać członkiem. Opłaty za członkostwo w klubie tenisowym mogą być dość drogie, więc wstrzymaj się z tym. Moja propozycja to sprawdzenie lokalnych kortów, oczywiście miejskich.


Biały, biały i biały.

Czy tenisiści nie muszą nosić białego! Wiem, że wszyscy oglądają Wimbledona i oczywiście zasady mówią, że biały musi być noszony, ale Wimbledon jest naprawdę wyjątkiem. Biały nie musi być noszony na kortach tenisowych, więc proszę nie szaleć, jeśli nie znajdziesz swojego kiedyś białego t-shirtu i kremowych spodenek. Idź po wygodę i kolor. Tenis jest grą ruchomą, luźno dopasowane ubranie, które pozwoli Ci się poruszać, to najlepszy wybór.

Jeśli piłka wyląduje na linii, to jest aut.

Zasady gry w tenisa mogą być dość skomplikowane, żebyś szybko je zrozumiał. Główną jest trzymanie piłki na korcie. Jeśli piłka lub jakakolwiek część piłki dotknie jakiejkolwiek części linii, to jest ona w polu. Dobrze jest ustalić to na początku, aby zapobiec kłótniom. Z reguły, jeżeli nie można wywołać piłki, to jest ona w polu!

Stękanie

Stękanie na korcie nie jest obowiązkowe, jednak dla wielu osób, które nie grają w tenisa, jest to strasznie śmieszne, gdy te irytujące odgłosy chrząkania są bezustanne. Oh, jak strasznie oryginalnie. Zarówno mężczyźni jak i kobiety to robią. Przypomina to rzucającego oszczepem, który uwalnia oszczep, jak uwalnianie nacisku podczas uderzenia w piłkę. Mężczyźni mają głębsze jęki, podczas gdy kobiety mogą być dość przerażające.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz