Ciekawe fakty tenisowe

Udostępnij

Tenis naprawdę jest sportem całego życia. Grają w niego i lubią go mężczyźni i kobiety na całym świecie od 3 lat do ponad 100. Jest tani i dość łatwy w odbiorze. W profesjonalnych rankingach najlepsi mężczyźni i kobiety podróżują po całym świecie, aby rywalizować w ATP i WTA Tours. Imprezy niebieskiego żebra w sezonie tenisowym to turnieje Grand Slam. Turnieje te są największymi wydarzeniami pod względem prestiżu i nagrody. W styczniu w Melbourne odbywają się Australian Open, na wiosnę mamy turniej French Open w Paryżu, a następnie Mistrzostwa Wimbledonu w Londynie w Anglii. Rok tenisowy kończy się na początku września w Nowym Jorku razzmatazzem Otwartych Mistrzostw USA.

W turnieju wielkoszlemowym bierze udział 128 graczy w losowaniach damskich i męskich Singli. Nie wspominając już o damskich i męskich deblach i mieszanych deblach. Jest ogromna ilość gier do rozegrania. Na profesjonalnym tournee piłki tenisowe mają żywotność 9 meczów, po zakończeniu 9-tego meczu piłki tenisowe są zastępowane przez dzieciaki na nowe. Mistrzostwa Wimbledonu dostarczają świeżych piłek tenisowych na każdy kort. Istnieje 18 kortów, na których odbywają się rozgrywki turniejowe. W sumie w ciągu dwóch tygodni Wimbledonu wykorzystuje się 54.000 piłek tenisowych. Co za oszałamiająca liczba.

Tenis jest rozgrywany na ogromnych arenach na całym świecie. Od kortu Centre Court na Wimbledonie, który może pomieścić około 15300 widzów, do ogromnych aren w Stanach Zjednoczonych. Kort tenisowy Indian Wells Tennis Garden one jest trzecim co do wielkości kortem na świecie, który może wygodnie pomieścić 16000 fanatyków tenisa. W Londynie 02 Arena, która jest gospodarzem finałów World Tour, odbywają się coroczne mistrzostwa świata mężczyzn w tenisie ziemnym. Arena jest dwupoziomowa, a każda sesja może pomieścić 20.000 widzów. W ciągu tygodnia turniej przyciąga ponad 250.000 kibiców tenisa. Największym ze wszystkich stadionów jest Arthur Ashe Arena, potworny kort w Flushing Meadows, który mieści 23.200 fanów.

Tenis uczynił również kilku graczy gwiazdami. Gracze tacy jak Billy Jean King, Stefi Graf i Maria Sharapova mieliby niemal powszechne uznanie na całym świecie. Największy i prawdopodobnie największy z nich to Roger Federer. 36-letni Szwajcar wygrał 20 tytułów grand slam singli i wszędzie zapełnia stadiony. Jego zrelaksowany, łatwy styl jest powodem do radości i przez lata zyskał sobie fanów na całym świecie. Z 200 grand slamów rozegranych w Open Era, Roger Federer wygrał 10% z nich. Z pewnością jest to miara jego dominacji w tym sporcie w ciągu ostatnich 15 lat.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz