10 Ciekawych faktów o tenisie, które każdy powinien znać!

Udostępnij


10 Zabawne fakty o tenisie, które każdy powinien znać!

Jest tak wiele powodów, które sprawiają, że sport jest wspaniały. Jednym z głównych powodów są korzyści zdrowotne, jakie można osiągnąć uczestnicząc w nich. Oprócz dobrego stanu zdrowia, który sprawia Ci przyjemność podczas uprawiania sportu, możesz również dobrze się bawić. Jest tak wiele wspaniałych sportów, w których możesz uczestniczyć, a jednym z nich jest tenis.

Tenis jest wspaniałym sportem, ponieważ w porównaniu z innymi ma minimalne kontuzje, jeśli w ogóle. Dlatego też kwalifikuje się do tego, aby nazwać go sportem bezpiecznym. W rzeczywistości większość urazów tenisowych jest związana z nadużywaniem, ryzykiem, które można wyeliminować lub zminimalizować przy pomocy odpowiednich, regularnych ćwiczeń. Poniżej przedstawiamy kilka zabawnych faktów dotyczących tenisa.

1. Tenis ma swoje źródło w Wielkiej Brytanii.

2. Wenus i Serena Williams są pierwszą parą sióstr, które kiedykolwiek wygrały olimpijskie złoto w tenisie. W 2012 roku w Londynie Williams zdobyła mistrzostwo w kategorii deblowej kobiet. Grały z Lucie Hradecką i Andreą Hlavackova, duetem z Czech.

3. Mimo, że Serena Williams, Venus Williams i Madison Keys mają jedne z najsilniejszych serwisów w tenisie, najszybszy serwis, jaki kiedykolwiek został zarejestrowany, był przez Sabine Lisicki w 2014 roku.

4. Tradycyjnie, podczas gry na korcie podczas turnieju na Wimbledonie tenisistki nosiły pełne suknie z metali ciężkich. Kobiety musiały znosić te sukienki od połowy XIX wieku do 1900 roku, kiedy to grały w swoją ulubioną grę.

5. Steffi Graf, pełna nazwa Stefanie aria Graf, była pierwszą i jedyną tenisistką, która wygrała Złoty Szlem. W trakcie swojej kariery tenisowej Steffi wygrała wszystkie cztery Grand Slamy, French Open, Australian Open, US Open i Wimbledon. Zawodniczka z Niemiec spakowała wszystkie te złote szlemy przed wyjazdem na Olimpiadę w Seulu, gdzie zdobyła kolejny złoty medal. Zdecydowanie jest to wyczyn, którym należy się pochwalić.

6. Przed rokiem 1972, piłki tenisowe mogły być tylko czarne lub białe, w zależności od koloru nawierzchni kortu. Dopiero po badaniach, które wykazały, że jaśniejsze piłki były bardziej widoczne dla widzów telewizyjnych, w 1972 roku wprowadzono żółte piłki. Żółte piłeczki tenisowe zostały po raz pierwszy użyte na Wimbledonie w 1986 roku.

7. Powodem, dla którego tenis został nazwany grą w miłość jest fakt, że używali oni znaku "miłość" zamiast "zero". Ponadto co roku na początku mistrzostw na Wimbledonie zamawia się około 24 ton truskawek. Jeśli dodać ten fakt do znaku "miłość", to tenis jest zdecydowanie "grą miłości".

8. Najdłuższy mecz w historii był między Johnem Inesterem z USA a Nicolasem Mahutem z Francji. Mecz, który trwał 11 godzin, odbył się w roku 2010 w Wimbledonie.

9. Wimbledon jest jedynym stadionem, na którym rozgrywane są mecze na trawie.

10. Pierwszy turniej wielkoszlemowy odbył się w 1968 roku.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz