Rodzaje uderzeń w tenisie

Udostępnij


Jeśli chcesz konkurować, ważne jest, aby znać różne rodzaje uderzeń w tenisa.

 

Oto krótki przegląd najważniejszych informacji.

Serwis
Serwis zaczyna każdy punkt w tenisie. Podczas pierwszych serwisów wielu graczy próbuje agresywnego uderzenia z dużą siłą, aby uzyskać przewagę nad przeciwnikiem od samego początku spotkania.

Drugi serwis wydaje się być wolniejszy i bardziej ostrożny, ponieważ podwójny błąd może spowodować automatyczną utratę punktu, jeśli nie będzie wykonany poprawnie.

 

Uderzenia znad ziemi
Uderzenia znad ziemi to najczęstszy rodzaj uderzeń w tenisa. Zwykle uderzając z linii końcowej, gracze uderzają "forehandem", wymachując rakietą dominującą ręką i dłonią skierowaną do przodu. Uderzenie jest "backhandem" jeśli zamach wykonywany jest ręką dominującą lub obiema rękami (w przypadku bekhendu dwuręcznego) i tyłem dłoni skierowanym do przodu.

 

Wolej
Wolej ma miejsce, gdy zawodnik uderza piłkę, zanim ta odbije się przy siatce lub zbliża się do niej. Zmniejszając dystans do siatki i uderzając piłkę z woleja, możesz zmusić przeciwnika do obrony lub zdobyć punkt. Zbliżanie się do siatki pomaga również w tworzeniu bardziej ekstremalnych kątów uderzeń, których nie można łatwo wykonać z końca kortu.

 

Lob
Lob zostaje uderzony nad głową przeciwnika w pobliżu jego linii bazowej po tym, jak zbliżył się on do siatki. Chociaż ten strzał może być trudny do wykonania (szczególnie przeciwko wysokim graczom), może być szczególnie przydatny, jeśli twój przeciwnik podszedł za blisko.

 

Nad głową
Zazwyczaj w odpowiedzi na lob uderzysz znad głowy. Jeśli twój przeciwnik słabo radzi sobie z wysłaniem piłki nad twoją głową, będziesz miał okazję uderzyć w ofensywę nad głową, aby przejąć kontrolę lub zdobyć punkt.

 

"Drop shot"
Podobnie jak lob, drop shot wymaga wysokiego poziomu umiejętności, aby był dobrze wykonany. Aby wykonać drop shot, gracz przykłada delikatne podcięcie do piłki, sprawiając, że pokonuje siatkę z niewielkim marginesem i odbija się do tyłu, gdy uderza w ziemię. Jeśli zostanie wykonany dobrze, jest to trudny strzał dla przeciwnika.

 

Tweener
Rozsławiony przez graczy takich jak Roger Federer, tweener to trik polegający na uderzaniu piłki między nogami, plecami skierowanymi w stronę przeciwnika. Tweener Federera przeciwko Novakowi Djokovicowi w US Open 2009 jest wart obejrzenia - opisuje go jako „najwspanialszy strzał”, jaki oddał w swoim życiu.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz