Dieta pudełkowa dla sportowców. Dlaczego warto?

Udostępnij

Dieta pudełkowa jest bardzo urozmaicona. Korzystają z niej przede wszystkim sportowcy oraz osoby zakochane w zajęciach fitness. To wygodne rozwiązanie dla ludzi, którzy planują zrzucić zbędne kilogramy, a poza tym dostarczyć do organizmu właściwe składniki odżywcze. Diety pudełkowe podzielone są na wiele rodzajów. Chodzi głównie o dietę wysokobiałkową, niskokaloryczną oraz tą opartą na roślinach. Daje to motywację do działania oraz dodatkową dawkę energii. 

Zdrowe i zrównoważone posiłki kluczem do sukcesu

W diecie pudełkowej znajdzie się zdrowe oraz zrównoważone posiłki. To klucz do sukcesu, więc nic dziwnego, że wiele osób na nich bazuje. Należy dorzucić do tego aktywność fizyczną. Niektórzy nie mają czasu, aby pomyśleć o śniadaniu lub przygotowaniu zdrowego obiadu. W takich przypadkach dieta okaże się strzałem w dziesiątkę. Pracują nad nią prawdziwi fachowcy. Przydaje się osobom zapracowanym, ale też tym, które na co dzień uczęszczają na zajęcia edukacyjne. 

Nie da się ukryć, że dieta pudełkowa sprawdzi się pomiędzy treningami. Sportowcy są szczególnie narażeni na utratę energii, więc muszą później nadrobić zaległości. Trening często odbywa się przed pracą zawodową lub też zajęciami na uczelni. W takiej sytuacji nie ma się czasu na przygotowywanie samodzielnych posiłków. Dieta pudełkowa to dobre praktyki żywieniowe. Do tego warto dorzucić solidną dawkę bananów, marchewek, kanapek z masłem orzechowym czy też batoników z granolą. Szerokim łukiem należy omijać burgery i fast-foody. Jeżeli poszukujecie miejsca gdzie można znaleźć dobrą zdrową dietę pudełkową dla sportowców to polecamy cateromarket.pl.

Zdrowe przekąski - kilka przydatnych wskazówek

Osoby zainteresowane zdrowymi przekąskami powinny dostosować się do kilku przydatnych wskazówek. Chodzi przede wszystkim o:

 • planowanie rodzinnych i niezbyt czasochłonnych posiłków z wyprzedzeniem,
 • dokonywanie mądrych wyborów (np. plasterki jabłek i grillowany kurczak),
 • szybsze pakowanie posiłków, tak aby zabierać je ze sobą na uczelnię, do pracy lub na trening,
 • kupowanie produktów żywnościowych luzem,
 • angażowanie dzieci w przygotowywanie zdrowych posiłków i przekąsek, tak aby dowiedziały się, które ze składników odżywczych są im najbardziej przydatne.

Nie da się ukryć, że zdrowych przekąsek jest mnóstwo, ale z pewnością napotka się je w diecie pudełkowej. Wystarczy przeanalizować dostępne opcje, a następnie wybrać dla siebie właściwe menu.

Zdrowe śniadania - kilka ciekawych pomysłów

Kluczowe jest to, aby przygotowywać dla siebie i całej swojej rodziny zdrowe śniadania. Oto kilka ciekawych pomysłów:

 • smoothie,
 • muffiny z masłem orzechowym i bananami,
 • pełnoziarniste zboże z mlekiem,
 • gotowane jajka z tostami,
 • laski serowe,
 • kanapki z serem i indykiem,
 • pizzy śniadaniowe z warzywami.

Oczywiście nie należy zapominać o zdrowych obiadach oraz kolacjach. W tym przypadku również można liczyć na ciekawe pomysły, które znajdzie się np. w książkach kucharskich. Chodzi o to, aby w jadłospisie znajdowały się takie składniki, jak: pierś z kurczaka, ryby, pełnoziarniste bułki, mrożone jogurty, makarony, sałatki ogrodowe, burrito, warzywa, ser, quesadilla czy też ryż. Przygotowywanie posiłków zajmuje jednak dość dużo czasu, więc zdecydowanie się na dietę pudełkową może okazać się sporym udogodnieniem. Oczywiście należy przygotować na to gotówkę. Taka inwestycja pozytywnie wpłynie na ludzkie zdrowie. 

Wśród zdrowych przekąsek nie powinno zabraknąć miejsca na owoce (banany i jabłka), precle z serem, zdrowy popcorn, miski zboża pełnoziarnistego oraz orzechy. Jak widać pomysły są dość zróżnicowane, więc nikt nie będzie narzekał na to, że jego dieta jest nudna i szybko się z niej zrezygnuje. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz